Yaz Aylarında Öğrenecek Çok Şey Var

Mart 17, 2019

Okulların kapanmasına az bir zaman kala öğrenciler ve aileleri tatil planları yapmaya başladı. Ancak birçok öğrenci, eğlence ve dinlenmenin yanı sıra okullar açıkken fırsat bulamadığı bazı eğitimleri yaz aylarında almayı planlıyor. Kişisel gelişim, hızlı okuma kursları, dil eğitimi ve bilgisayar gibi kurslar ile enstrüman çalma eğitimleri bu dönemde yoğun ilgi görüyor.

Pozitif Danışmanlık firmasının sahibi ve Yaşam Koçu Barış Balcı, yaz döneminde de eğitimlere devam ettiklerini belirterek, bu dönemin öğrenciler için bir fırsat olduğunu söyledi.  Eğlenme ve dinlenmenin her öğrencinin hakkı olduğunu belirten Balcı, fakat boş zamanların bir bölümünün eğitimle değerlendirilebileceğini dile getirdi.

Her öğrencinin bir kez mutlaka anlayarak hızlı okuma kursu alması gerektiğini kaydeden Barış Balcı, bu kursun öğrencilere sınavlarda önemli ölçüde zaman kazandırdığını ifade etti.

Related Articles

Sınavdan Korkmuyoruz

Sınavdan Korkmuyoruz

Sınav tarihleri yaklaştıkça öğrencilerin stresi artıyor. Oysa sınava iyi hazırlanan öğrencilerin telaşlanmasına gerek yok. Sınavlar ne kadar iyi olduğumuzu göstermemiz, istediğimiz liseyi veya üniversiteyi kazanmamız için bir fırsat. Sınavda çabalarımızın karşılığını...

read more

Hızlı Okuma

Hızlı okuma, adından da anlaşıldığı gibi, normalden daha kısa sürede daha çok şey okuyabilmek, daha iyi anlamak amacıyla yapılan bir okuma tekniğidir. Hızlı okuma tekniği yıllardır dünyanın ceşitli ülkelerinde kullanılmaktadıry. Ülkemizde ise 1985'lerden itibaren...

read more

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur

0 Comments

Share This